היי קוראיי היקרים

עד כה כתבנו כאן אודות היבטים שונים של הקונספירציה העולמית, שאת קצה הקרחון של זוועותיה אנו חשים כבר על בשרנו, במדינתנו.

אבל עתה, ברגע זה, לשם שינוי, ברצוני בע"ה לשתף אתכם בנושא קסום, מנוגד לחלוטין לכיעור ולרשע של סוגיית הקונספירציה. זהו נושא קסום ומרגש ולמעשה אפילו משמח ממש, שכן הוא קשור קשר הדוק לגאולתנו ולכן הוא עתיד, להרגשתי, להפוך בזמן הקרוב לאקטואלי, באופן שרבים אינם מעלים אפילו בדעתם.

אני מגישה לכם בזאת תקציר של ספרי/מחקרי בן ה-834 עמודים שראה אור לפני כשבועיים במהדורתו המורחבת והמשודרגת. אנא הרשו לעצמכם לקרוא את התקציר עד תומו. ומקווה שהוא ישמח אתכם ובכל מקרה יעורר בכם תקווה לגבי עתידנו המזהיר הצפוי להתממש בקרוב אכי"ר.

הספר "תעלומת "בני משה" ועשרת השבטים

מאת:  הדסה  ארבל

במה עוסק הספר?

הספר עוסק באחד הפרקים המסתוריים והנעלמים, הבלתי-מוכרים ואפופי-הערפל ביותר בתולדות עמנו. פרק זה הוא "חור שחור" ענקי בידע שלנו אודות ההיסטוריה הלאומית שלנו, חור של למעלה מ-2,700 שנות היסטוריה, שבהן עשרה משבטינו (למעט יהודה, בנימין וחלק משבט לוי) נעלמו כביכול מעל פני האדמה כאילו התאיידו.

באלף וחמש מאות השנים הראשונות לאחר היעלמותם הם היו עדיין חרוטים בזיכרוננו הקיבוצי וישנם אזכורים שלהם במקורותינו. באלף השני להיעלמם, הַמּוּדָעוּת שלנו אליהם פחתה. אבל מן המאה העשרים ואילך הם נשתכחו מתודעתנו כמעט לחלוטין, כאילו מעולם לא היו קיימים. ומה אבוד יותר מאשר מה או מי שאבד מן הזיכרון הלאומי או מהתודעה? מציאות זו קורעת לב. לא פחות.

אבל, זאת ועוד: הספר עוסק גם בפרק עלום, נסתר, בלתי-ידוע, בלתי-מוכר, אפוף-מסתורין ועוטה הילת אגדה, אפילו יותר מעשרת השבטים, והוא "בני משה" אשר מעבר לנהר הסמבטיון. "בני משה" הם עם גדול ומופלא, (אשר במאה ה-15 או ה-16 העידו על עצמם שהם מונים כפליים כיוצאי מצריים, שלפי חישובנו, זה כמה עשרות מיליוני אנשים, כן ירבו). והם צאצאי צאצאיו של משה רבנו עליו השלום. משמע זאת היא אומה אחת גדולה ומופלאה בצדיקותה ובאצילותה שכולה מבני שבט לוי, משני הענפים של שני בני משה רבנו ע"ה: גרשום ואלעזר. והם היו נגני בית-המקדש הראשון המוזכרים בחלקו הראשון של מזמור קל"ז בתהלים "על נהרות בבל שם ישבנו גם בכירנו בזכרנו את ציון: על ערבות תלינו כינורותינו שם שאלונו שובינו דברי שיר ותוללינו שמחה: איך נשיר את שירי ציון על אדמת נכר…"  וכו'. מאז חורבן בית מקדשנו הראשון – שהם גלו אז בבלה יחד עם יתר גולי בבל – הם הועתקו ע"י הקב"ה אל מעבר לעולם המיושב בפאתי עולמנו ומאז הם מוקפים בנהר מופלא ומסתורי שהרוב מאמינים – ולא בצדק – שהוא אגדה, נהר הסמבטיון. נהר זה הוא נהר השומר שבת. במשך כל ימות השבוע הוא סוער באורח מבהיל ומשליך אל על סלעים ואבנים ענקיות. ורק כשעתיים לפני כניסת השבת הוא נח מתנועתו האימתנית ודומם לחלוטין עד מוצאי השבת, שאז הוא מחדש את פעילותו המבהילה. אלא שנהר הסמבטיון איננו אגדה ו"בני משה" חיים מאחורי גבולותיו עד עצם היום הזה, אם כי במצב של הסתר ממש כמו שארון-הברית, צנצנת המן ועוד אי-אילו אביזרי קודש  עילאיים – נמצאים גם הם בהסתר עד שבורא היקום יחליט לגלותם. "בני משה" נחשבים בעיני חכמינו הקדושים לאותם "מושיעים" שעליהם נאמר "ועלו מושיעים בהר ציון לשפוט את הר עשיו" וכו' אשר הקב"ה יגלה אותם בזמן הגאולה בעת שאנו – בני העם היהודי – נימצא במצוקה אשר לשליטינו באותו זמן עתידי לא יהיה עליה מענה.

כן, זה ברור. אנשי "השכל" מביניכם יאמרו לעצמם: "שטויות. אלה אגדות. זה לא נכון. זה לא אפשרי". ובכן לאותם קוראים אנו מציעים לחשוב פעמיים לפני השפיטה הזאת, שכן הספר איננו פרי הזיית מוחה הקודח של המחברת, אלא פרי מחקר מקיף, מוקפד ומתועד היטב שהמחברת עמלה עליו מזה קרוב לעשרים שנה.

אופיו העיוני של הספר:   

כאמור, ספר זה הוא פרי מחקר אשר נמשך על פני כעשרים שנה. הוא מסמך מתועד היטב, המבוסס על ראיות מספרי הקודש של חז"ל התלמוד והמשנה, מראיות מספריהם של חכמים יהודיים במשך הדורות כגון המהר"ל מפראג, משה הדרשן, רבי מנשה בן ישראל, המקובל היהודי בן המאה ה-17 מהולנד ומבריטניה ועוד. הספר מכיל עדויות, תעודות, מסמכים, ומידע שהצטבר ברשומות עמנו הקדושות במשך הדורות.

אי-אילו מתכניו של הספר:

הספר כולל חלקים שתכניהם הם הבאים:

 • סקירה היסטורית נרחבת המתארת את הרקע ההיסטורי, הרוחני והכללי להתפלגות הממלכה האדירה של שלמה המלך לאחר מותו ואת האופן בו התהוותה המציאות של שתי ממלכות: אחת של עשרה שבטים – ממלכת-ישראל; והשנייה – ממלכת-יהודה שכללה את שבט יהודה, בנימין וחלק משבט לוי. ממלכת-יהודה היא הממלכה שאנו – היהודים שבמשך הדורות ושל ימינו – הננו צאצאיה.
 • ראיות ממקורות חז"ל וממקורות של חכמים יהודים במשך הדורות אודות קיומו של נהר הסמבטיון הכאילו "אגדי"; אודות קיומם של עשרת השבטים המכונים "אבודים" ואודות קיומם של "בני משה" החיים מעבר לנהר הסמבטיון.
 • קטעי ניתוח, הערות וקישור של המחברת.
 • התייחסות לסוגיית הַסְמִיכָה (העברת התורה והמסורה מדור לדור בשרשרת סמיכה בלתי-פוסקת) והתייחסות לקשר שלה לגאולה ולעשרת השבטים האבודים.
 • חיפושים של בני עמנו, במשך הדורות, את השבטים האבודים.
 • כעשרים עדויות, החל מן המאה ה-9 ועד למאה ה-18 אודות עשרת השבטים האבודים.
 • עדויות ממאות קודמות – ביניהן עדויות מפורטות מאד וארוכות מאד – אודות "בני משה" שמעבר לנהר הסמבטיון, אודות התנהלותם הקדושה, מלבושיהם, אורחות חייהם, עושרם האגדי, עוצמתם הכלכלית, החברתית והצבאית, אודות גבורתם במלחמות ובעיקר אודות צדיקותם המופלאה ואודות הנהגת בת-הקול המצויה בארצם. והנקודה המרגשת ביתר: אודות אהבתם אלינו וציפייתם בכיליון-עיניים להנחיה מהקב"ה שייצאו מגבולות נהר הסמבטיון כדי לסייע בתהליך גאולתנו.
 • שכתוב העדויות מהשפה העברית הארכאית (העתיקה והקשה להבנה לבני ימינו) לעברית בת-ימינו למען נוחות הקורא.
 • התייחסות לאחת מטענותיהם של שניים מחכמי היהודים מדורות קודמים הטוענים כי חלק מהשבטים המכונים "אבודים" הוסתרו ומוסתרים עד עצם היום זה – בידי הקב"ה בתחתיות הארץ, שפירושו: במעבה האדמה מתחת לקליפת כדור-הארץ, בינות לתרבויות של הנבראים התבוניים החיים בשבע הארצות התחתיות במעבה האדמה כמתואר בזוהר הקדוש במאמר: "אדם וקין ושבע ארצות".
 • ולבסוף מוצגות ארבע עדויות מהמאה העשרים של אנשים שלא היו ואינם יהודים, אבל המעידים על ביקורם באותן תחתיות-ארץ ועל פגישתם עם הנבראים התבוניים המדהימים מאותם מחוזות נסתרים. עדויות אלה משלימות ומעצימות ביתר שאת את סברת אותם שניים מחכמינו היהודים שחלק מן השבטים מוסתרים בתחתיות הארץ, גם אם לשכלתנים מבינינו נראה הדבר "הזוי" ובלתי אפשרי. יש להבין שהשכל שלנו הוא לא חזות הכול (יש גם כאלה הגורסים כי הוא כלי מוגבל למדיי), וכי הקב"ה צופן בכדור-הארץ גם סודות המתגלים או אשר יתגלו רק במרוצת הדורות, כמו למשל עשרת שבטינו האבודים ששניים מהם כ ב ר  התגלו והם: עולי אתיופיה (בני שבט דן) ובני שבט מנשה מהמזרח הרחוק, ממדינות מניפור ומיזורם (השייכות להודו רבתי). אלה נמצאים בארצנו בינתיים במספרים קטנים (כ-15,00 לערך) אבל כמיליון מהם כבר שומר תורה ומצוות וממתין לגיור ולעלייה ארצה שם, במזרח הרחוק. אז הבה נתעודד: יש לנו עתודות! ועוד אילו!
 • בספר מוצג מקבץ תמונות בשחור ולבן אודות אדמירל אמריקני שבאחת מהמשלחות שלו לקוטב הצפוני נתקל באחת התרבויות הפנים-ארציות הללו. מקבץ איורים שני הוא צבעוני ומתאר מפגש של שני סקנדינבים בעם רם-קומה וצדיק מאד שאירח אותם במקום משכנם במעבה-האדמה, במשך כשנתיים, בנדיבות שאין דומה לה.
 • הספר מסתיים במקבץ נבואות של התנ"ך ושל חכמינו אודות השבתם אלינו והתחברותם המחודשת עִמָּנוּ של עשרת השבטים האבודים, ששניים מהם – כאמור –

כ ב ר  התגלו והתחברו. וזה כשלעצמו הוא  כ ב ר  אחד מסימני הגאולה שאנו נמצאים כעת בעיצומה, כפי שהכול חשים ומרגישים. 

הערת המחברת:

מה שאתם רואים בסרטון איננו  ב א מ ת  נהר הסמבטיון האמתי. שכן נהר הסמבטיון האמתי אינו  ג ו ר ף   אבנים אלא משליך עפר וסלעים אלי גבהים שלא יתוארו, במשך כל ימות השבוע ושובת החל משעתיים לפני כניסת השבת ועד מוצאי שבת. כמו כן, כיום הנהר הזה הוא מוסתר בידי הקב"ה ואבד לנו הידע כיצד להגיע אליו. הנהר המוצג בסרטון נועד רק להמחיש לצופים כי קיימות בעולם תופעות בלתי מוסברות וחריגות וכי בעולמו העשיר של הקב"ה יכולה להתחולל  כ ל תופעה שהוא יתברך חפץ בה, משום שאין מעצור מלפני הקב"ה מלברוא כל תופעת טבע שבה יבחר, ואין מי יאמר לו "מה תעשה ומה תפעל". ולכן ראוי להבין כי נהר הסמבטיון איננו אגדה ולא דמיון אלא תופעה גשמית לכל דבר, הגם שזאת תופעה פלאית ונסית. 

מטרות הספר:

לספר מספר מטרות:

א. להגיש ולהנגיש לציבור היהודי את המידע אודות "בני משה" ואודות עשרת השבטים האבודים, מאחר שמידע זה הוא קשה למדיי לאיתור משום היותו מפוזר במקורות שונים בעלי כותרות שונות.

ב. לעורר מחדש בקרב העם היהודי בארצנו ובגולה (קוראי העברית) את המודעות ואת הידיעה בקשר לעצם קיומם של שבטינו האבודים.

ג. לעורר בעם היהודי אהבה מחודשת וגעגועים לשבטינו החסרים לנו – כהכנה לקראת הגאולה שאנו נמצאים כבר עיצומה. שכן, נראה כי הגאולה עתידה להפוך נושא זה – שבטינו האבודים – לרלבנטי במיוחד בעתיד הנראה לעין, להערכתנו.

ד. להכין את העם היהודי, בעיקר בארצנו, לרעיון ולמציאות שהם עתידים לפגוש ולקלוט אי-אילו מיליונים או אף עשרות מיליונים של בני-ישראל מבני שבטינו האבודים – כדי שיעשו זאת באהבה ובפתיחות, בשמחה ואפילו בחדווה שהנה – סוף סוף – נשוב להיות האומה היהודית-הישראלית האדירה שהיינו פעם, בתקופת שלמה המלך – תור הזהב של אומתנו. אלא שאנו צועדים כעת לקראת תקופה נעלה ומזהירה אפילו יותר מזו של שלמה המלך – תקופת המלכות של הקב"ה עלי אדמות ושל משיח צדקנו.  אכי"ר.   

כל המתעניין ברכישת הספר:

aoha45@gmail.com       טלפון: 054-8405567